بحث کاربر:Zamani

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

مقاله سبحان مهرداد محمدپور

سلام و احترام خدمت جناب زمانی و سایر دوستان عزیز ، چشم ، در خصوص مقاله سبحان مهرداد محمدپور دستوراتتان اجرا خواهد شد ، لطفا در ویرایش و تکمیل عزیزان یاری کنند و فرصت بیشتر دهند تا تکمیل شود ، دوستان اگر بتونن کمک کن ادبیاتش رو به قالب مقاله اسلامی برگردونیم ممنون میشم چند تا مقاله جدید رو هم دارم رو کاغذ مینویسم تکمیل بشه رو سایت قرار خواهم داد ، ممنون التماس دعا

ایام البیض

سلام خسته نباشید

ایام بیض به صورت أيام بیض و الأیام البیض صفت و موصوف در نظر گرفته میشه یابه صورت ایام البیض مضاف و مضاف الیه؟؟

سلام. ممنون. من به تبع مفاتیح الجنان نامش را عوض کردم. ظاهرا که آنجا مضاف ومضاف الیه گرفته. علتش را نمیدانم؟!

تفسیر مطلع‌الانوار

با سلام شما اخیرا تمام مطالبی که من درباره‌ی تفاسیر را در فهرست تفاسیر عرفانی شیعه و فهرست منابع قرآن شناسی و علوم قرآن و فهرست تفاسیر عرفانی و فهرست تفاسیر ترتیبی اضافه کرده بودم حذف نمودید. دلیل این کار چیست؟ من تفسیر مطلع‌الانوار را به عنوان تفسیر روایی-تاویلی اضافه کرده بودم و امروز قصد داشتم تا مقاله مربوط به کتاب و نویسنده آن‌را به ویکی اضافه کنم که متوجه شدم شما آن‌را حذف کردید. لطفا دلیل این کارتان را به من بگویید. ممنون

امضا

سلام! چرا شما به عنوان مدیر و دیگر كاربران همانند شما، ویرایش‌هایتان در صفحه‌های بحث را امضا نمیكنید؟فرزند ایران اسلامی ‌۲۱ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۷:۲۳ (IRST)

مقالات مرتبط با دانش‌نامه

سلام دوباره! مقاله محمد خزائلی را به دلیل نامشخص بودن ارتباطش با دانش‌نامه حذف نمودید. ارتباط با دانش‌نامه از چه معیاری پیروی میكند؟ لطفاً، مستند به قوانین و راهنمایی‌های دانش‌نامه اسلامی پاسخ دهید!فرزند ایران اسلامی ‌۲۱ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۷:۲۳ (IRST)

از پاسختان در صفحه بحث من متشكرم. لطفاً مقاله محمد خزائلی را احیا نمایید تا اطلاعات لازم را در روزهای آينده به آن بیفزایم.فرزند ایران اسلامی ‌۲۲ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۱۱ (IRST)

رده‌ها

سلام! شایسته است که رده‌های مناسب در ویکی‌پدیا، در این دانش‌نامه هم استفاده شود.فرزند ایران اسلامی ‌۲۲ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۱۱ (IRST)

مقالات مربوط به قاریان

سلام! اينكه مقالاتی برای فهرست قاریان قرآن ایجاد شود كه شده‌است، بسیار نیكوست، اما آيا مقاله‌ای صرفاً شامل فهرستي خام از نام قاریان بدون قالب خاص (جدول يا ...) و بدون اطلاعات دانشنامه‌ای (سال تولد، درگذشت، محل تولد و اقامت و ...)، شایسته یك دانشنامه است؟فرزند ایران اسلامی ‌۳ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۳:۱۲ (IRST)

استفاده از سایر ویکی ها

دلیل همکاری نکردن یا موازی کاری‌هایی که با ویکی فقه(بیش از ۲۰هزار مدخل)، ویکی علوم اسلامی(بیش از ۶۰هزار مدخل) و ویکی شیعه(بیش از ۳هزار مدخل) و . . . (اونا با این دانشنامه و بالعکس)انجام مي شه رو می‌دونید،

خیلی صفحات داریم این جا ایجاد می کنیم که اون جا هست و خیلی صفحات هم اونا دارن اضافه می کنند که این جا هست.

ویکی شیعه الگو های خیلی خوبی داره در مورد زندگی نامه اهل بیت که خیلی خوب بود این سمت هم استفاده بشه.

اگه بشه یک هم افزایی ایجاد کرد می شه ادعا کرد از ویکیپدیای فارسی جلوتر و مستند تر خواهیم بود.Goodosuser ‌۳ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۲۹ (IRST)

.........

ممنون از تذکر بجایتان. در فکرش هستیم و دغدغه ما هم همین هست. با دعای دوستان ان شاء الله بتوانیم باب همکاری را باز کنیم. قطعا هدف مشترک ما و آن عزیزان که الحق تلاش خوبی هم دارند به انضمام دعای شما کار را به نتیجه می رساند. امضا فراموشتان نشود--Zamani ‌۴ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۰:۲۰ (IRST)

منبع نامعتبر

سلام! به نظر شما، آيا در اين مقاله معتبر شايسته يك دانشنامه قوی و غنی است؟فرزند ایران اسلامی ‌۶ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۲:۰۲ (IRST)

عنوان در صفحات بحث

سلام! بیشتر اوقات مشاهده مي‌كنم كه در صفحات بحث بدون ايجاد عنوان مستقل، مطلبتان را مي‌نویسید! به نظر مي‌رسد این كار موجب در هم تنيدگي محتوا خواهد شد. در چند مورد عناوین را ایجاد كرده‌ام، اما عنایت بیشتر خودتان را مي‌طلبد.فرزند ایران اسلامی ‌۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۳:۱۲ (IRST)

استفاده از جمع فارسی

سلام! بهتر است در نام‌گذاری رده‌ها و مقاله‌ها از جمع فارسی استفاده نمایید. برای نمونه:

  • مدفونان به جای مدفونین؛
  • مجتهدان به جای مجتهدین؛
  • مفسران به جای مفسرین؛

جمع بستن مفرد با «ین» در فارسی متداول نیست، گرچه بعضی جمع‌های مكسر و جمع با «ات» گهگاه متداول است.فرزند ایران اسلامی ‌۲۱ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۵۳ (IRST) سلام! هر سه کلمه عربی است و این نوشتار در کتابها متداول تر است. چنانچه قاعده ای در فرهنگستان زبان فارسی در این مورد به تصویب رسیده است بگویید تا موارد جدید را اینچنین بگذاریم--Zamani ‌۲۱ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۲۷ (IRST) ظاهرا فرهنگستان از هر دو املا استفاده کرده است.مفسرین در فرهنگستان--Goodosuser ‌۱۱ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۰:۱۷ (IRST)

ساخت الگو

كوشیدم الگویی را ویژه رده‌های انتقال یافته به عنوان جدید ایجاد نمایم كه به دلیل آشنا نبودن با كدهای برنامه‌نویسی موفق نشدم. لطفاً در ایجاد آن به من كمك كنید! برای مثال درباره رده منابع حدیثی:

عنوان الگو آنچه مي‌بینیم
منابع حدیثی } } صفحات زیر رده این رده به رده منابع حدیثی انتقال يافته است. اگر صفحه‌اي را به این رده مربوط نمودید يا پیشتر صفحه‌اي به آن مربوط شده است، آن را در عنوان جدید رده‌بندی نمایید!

فرزند ایران اسلامی ‌۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۰۱ (IRST)

اشکال در پیوند صفحه اول

سلام

در وقایع و مناسبت های تقویم صفحه اصلی ولادت حضرت زینب سلام الله علیها در تقویم به صفحه ای جدید که وجود ندارد هدایت می‌شود.+ این‌که ظاهرا شماره روز و سال صحیح وارد نشده. --Goodosuser ‌۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۲:۰۹ (IRST)

بله . درست کردم. تشکر از اینکه متذکر شدید.--Zamani ‌۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۳۱ (IRST)

امکان افزودن پرونده

امکان افزودن پرونده(عکس) برای مطالب وجود ندارد.-خطا می دهد--Goodosuser ‌۱۲ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۰۰:۳۲ (IRST)

بله - متاسفانه مدتی است اینطوری شده - ان شاء الله با نصب نسخه جدید مشکل حل میشه--Zamani ‌۱۷ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۰۵ (IRST)

کپی برداری

سلام علیکم

مدیریت محترم دانشنامه اسلامی در تعدادی از مقاله ها از منابعی که آزاد بودن آنها محلّ شک است یعنی نویسنده ی اصلی مطلب , آزاد بودن مطلب را ذکر نکرده است کپی برداری شده است و در دانشنامه اسلامی قرار گرفته است خواهشمند است این مطالب مشکوک را از دانشنامه اسلامی حذف کنید . حتی بنده نیز جند مقاله را به این منوال ثبت کرده ام. انها را نیز حذف کنید .منتظر جوابتان هستم mohamadhosein 1

ممنون از دقتتان. لطفا نمونه ها را ذکر کنید.--Zamani ‌۱۷ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۵۴ (IRST)

صفحه ی"مواهب الرحمان في تفسير القرآن " که منبع آن از مقاله ای در نشریه ی " مطالعات قرآنی و روایی " آمده است اما در سایت نشریه آزاد بودن مطالب ذکر نشده است و محل شک است "البلاغ فى تفسير القرآن بالقرآن " که منبع ان از" وبلاگ شخصی عزت الله مرتضایی " آمده است در حالیکه در وبلاگ ایشان به آزاد بودن یا نبودن مطالب اشاره ای نشده است یا مقاله" شیراز " از سایت دانشگاه سراسری شیراز کپی شده است در حالیکه سایت مذکور در مورد حق تکثیر مطلبی ذکر نکرده است و محل شک است مقاله ی احكام القرآن(شافعى) از موسسه قرآن پژوهان شمال کپی برداری شده است در حالیکه سایت مذکور در مورد حق تکثیر مطلبی ذکر نکرده است و محل شک است و ... به نظر بنده دانشنامه ی اسلامی در مورد حق تکثیر مشکوک بایستی سیاست حذف در پیش بگیرد اما در ابتدا در بالای صفحه به کاربر نویسنده ی دانشنامه ی اسلامی اخطار و پیام جایگزینی دهد منتظر جوابتان هستم التماس دعا mohamadhosein1

ممنون دوست گرامی! بلاخص که با بزرگواری از مقالات خودتان شروع نمودید. من بخشهایی از قانون کپی رایت رو در اینجا می آورم شما باز چک کنید و ببینید کدوم مطابق با آن مشکلی نداره و بقیه رو بهم بگید . چون خودم فرصت چک کردن دقیق رو ندارم:
  • آنچه در اینترنت میبینیم در صورتی قابل کپی کردن است که یا دولتی باشد مانند سفارت خانه ها، دانشگاهها و مانند آن ...، یا تاریخ کپی رایت آن منقضی شده باشد و یا صاحب وب سایت حقوق خود را لغو یا واگذار کرده باشد.
  • صاحبان فایلها و برنامه های Midi، تصاویر گرافیکی (عکسها، نشانه ها، آثار هنری دیجیتالی)، نوشته ها، متون، HTML، javascripts و تمام مواردی که استفاده از آن مجاز اعلام شده اند، به شما اجازه نمی دهند که مواد مورد نظر را به نام خود ثبت کنید و این اجازه به معنای احراز مالکیت نیست.
  • علامت کپی رایتی که در پایین صفحه یک وب سایت میبینید برای بخشهایی است که دارنده سایت خودش به وجود آورده (مثلا طرح گرافیکی یک وب سایت موسیقی) نه بخشهایی که صاحب سایت اجازه استفاده آنها را دارد. (منبع: قانون کپی رایت ( Copy right )، سایت راسخون)

مورد دیگر اینکه غالب سایتهای فارسی خودشون تولید کننده محتوا نیستند و محتوای وبگاه های دیگه رو منتشر می کنند لذا خیلی وقتها اگر پیگیری کنید متوجه می شوید که اون سایت هم خودش از جای دیگه برداشته ولی متاسفانه منبع اصلی رو ذکر نکرده. معمولا با جستجوی یکی از جملات مقاله در گوگل می تونید سایت های دیگه ای که اون مطلب رو دارند پیدا کنید و به منبع اصلی برسید که در خیلی از موارد برداشت از منبع اصلی مجاز هم هست.

در آخر اینکه سایت دانشنامه اسلامی از معدود سایتهاست که روی معتبر بودن و همچنین دست اول بودن مطالب و مجاز بودن کپی از اونها حساسیت ویژه دارد . چنانچه در پایین صفحات ویرایش بدان اشاره شده است. هر مطلبی قوانین کپی رایت رو رعایت نکرده باشه باید حذف بشه . فقط چیزی که هست چون این سایت یک سایت مشارکتی است عدم رعایت قوانین رو هم همگان باید بهم متذکر بشند و در صورت اصرار نویسنده‌ای گزارش کنند تا حذف بشه. لیستی از سایتها معتبر و مجاز در این صفحه قرار داده شده است که البته کامل نیست: دانشنامه اسلامی:پایگاه های معتبر--Zamani ‌۱۸ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۰۴ (IRST)

علاقه مند به این بودم ابتدا صفحاتی که اعداد پیوند بیشتری را به خود اختصاص داده اند شروع کنم. با توجه به این که ویکی پدیا جزء منابع معتبر شمرنده نمی شود و مطالبی که ا آن رونوشت برداشتم و مورد اعتراضتان قرارگرفت که اطلاعات مربوط به شهر ها یا کشورها را با ان کامل کردم. چنانچه منبعی برای این گونه مطالب برای رونوشت برداری در اختیار داشتید معرفی فرمایید یا این که وقتی روم توسط بزرگواری کامل شد یا پیوند به مطلب دیگری بالاتر رفت. در صورت تمایل از طریق رایانامه مطلعم کنید. خدانگهدارتان--حجت‌اله (بحث) ‌۲۱ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۰۳:۲۹ (IRST)

تشکر

سلام علیکم مدیریت محترم دانشنامه اسلامی انشاءالله سال با عزّتی داشته باشید mohamadhosein1

تبریک سال جدید

سلام ضمن تشکر و ضمن تسلیتایام فاطمیه امیدوارم که سال پر خیر و برکتی برای شما و سایر خدمتگزاران اسلام و اهل بیت علیهم السلام آرزومندم.

پیشنهاد می کنم دورهمی هایی شبیه به آن چه متاسفانه در ویکیپدیا و حتی ویکی شیعه به قهوه خانه مشهور است، داشته باشیم تا به پیشبرد کارها هدفمند کمک کنیم.

ایجاد صفحه راهنمای الگوها

با عرض سلام و خسته نباشید . در صفحه راهنما الگوها به خوب یمعرفی نشده است. بنده صفحه ای را آماده کرده ام که به معرفی الگوها پرداخته و الگوهای پر کاربرد را معرفی نموده است. لطفا این صفحه را در بخش راهنما اضافه نمایید. البته هنوز در حال ویرایش ان هستم . لطفا راهنمایی فرمایید.

سلام و خدا قوت! - بله واقعا جایش خالی بود. در رده:الگوها الگوها بر اساس نوع الگو دسته یندی شده اند. اگر ملاحظه بفرمایید فکر می کنم بهتر بتوانید این صفحه را بنویسید. من منتظر می شوم تا شما باز هم این صفحه را تکمیل کنید بعد بگذارم. ضمنا امضا در صفحات بحث فراموشتان نشود جناب خدائی--Zamani ‌۱۳ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۱۱ (IRDT)

حذف صفحه و اصلاح پیوندها

سلام پیوندهای به آستان قدس رضوی باید اصلاح شود. «ی» در رضوی ظاهرا متفاوت است و باعث شد دو صفحه با نام کاملا شبیه بسازم آستان قدس رضوى و آستان قدس رضوی که دومی صحیح است.--Goodosuser ‌۱۳ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۲:۱۸ (IRDT)

انجام شد. چرا منبع ندارد!. برای اینکه زحمتتتان حذف نشود باید حتما منبعتان را بنویسید--Zamani ‌۱۳ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۵۷ (IRDT) ظاهرا انجام نشده است. الان چندین صفحه وجود دارد که به اولی لینک هستند. منبع هم خود سایت آستان قدس را گذاشته بودم.--Goodosuser ‌۱۵ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۱:۳۸ (IRDT)


اونی که در بخش مطالب مرتبط آوردید منظورتون هست؟ باید به عنوان منبع بنویسید.--Zamani ‌۱۵ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۱۵ (IRDT)

پیشنهاد می کنم دو مورد باقی مانده به کافی اصلاح شود و صفحه الکافی ملاک قرارگیرد.--حجت‌اله ‌۱۰ مهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۷:۲۹ (IRDT)

نیازی به این کار نیست . تغییر مسیر برای چنین مواقعی است. الان کافی تغییر مسیر داده شده به الکافی و با کلیک بر روی کافی خودبخود الکافی باز می شود.--Zamani ‌۱۰ مهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۲۸ (IRDT)

مطلب صفحه اول

در صفحه اول نشانی سایت دانشکده‌ علوم حدیث صحیح نبود اصلاح و صفحه ای به نام دانشگاه قرآن و حدیث ایجاد کردم که بهتر است جایگزین شود.--Goodosuser ‌۱۳ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۲:۱۸ (IRDT)

سلام. برای چنین کاری باید به جای ساختن صفحه جدید صفحه با عنوان کنونی را به عنوان جدید منتقل کنید. این امکان در کنار باکس جستجو (سمت راست باکس) از طریق مثلت کوچک در دسترس شما قرار گرفته است.

من دو تا صفحه را مقایسه کردم. صفحه قبلی مفصل تر بود اما برخی اطلاعاتی که شما در این صفحه آورده اید را ندارد. پیشنهاد میکنم صفحه قبلی را تکمیل کنید و بعد بگویید تا صفحه جدید را حذف کنم تا بتوانید این انتقال را انجام بدهید.(چون شما امکان حذف صفحه را ندارید و این انتقال الان نیازمند حذف صفحه هم هست)--Zamani ‌۱۳ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۴۹ (IRDT)- منظورم حذف از و جایگزینی در صفحه اصلی بود.--Goodosuser ‌۱۵ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۱:۳۳ (IRDT)

تاریخ شمسی در امضا

سلام در امضا تاریخ شمسی نمی خورد. ممنون می شوم پیگیری فرمایید./


قرار دادن صفحه برای افراد زنده

سلام علیکم مدیریت محترم دانشنامه اسلامی آیا می توان با ذکر منابع سرشناسی برای افراد زنده در دانشنامه اسلامی صفحه زندگینامه ( بیوگرافی ) قرار داد؟ و اینکه چند منبع سرشناسی بایست ذکر شود ؟ با تشکر mohamadhosein1


ویرایش کتاب ذهن و زبان حافظ

سلام علیکم جمله ی : " بهاالدین خرمشاهی این کتاب را بدیع و علمی نگارش کرده است " را حذف کرده ام و جمله ی : " کتاب ذهن و زبان حافظ تحلیل ِ ارزشمند در زمینه ی حافظ پژوهی است. " را با حذف واژگان ِ : " تحلیل ِ ارزشمند " , تغییر داده ام با تشکر راهنمایی فرمایید mohamadhosein1


ویرایش کتاب اندیشه سبز , زندگی سرخ

سلام علیکم مدیریت محترم دانشنامه اسلامی علایم نگارشی و جمله بندی را تغییر داده ام . با تشکر لطفا راهنمایی فرمایید . mohamadhosein1

علت حذف چه بود؟

باسلام بنده فهرستی کامل ازمطالب قرآن در قسمت کاربری نوشتم تا بمرور زمان با مقایسه با مطالب سایت نقاط خالی را یافته وبرای تکمیل آن تلاش کنیم علت حذف چه بود آیا مشکلی درکار است ممنونم--Behabadi (بحث) ‌۸ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۱۹ (IRST)ویرایش کتاب اندیشه سبز , زندگی سرخ

سلام علیکم نویسنده ی کتاب اندیشه سبز , زندگی سرخ در دانشنامه ویکی پدیای فارسی صفحه ی زندگینامه دارد و بنده این کتاب را از کتابخانه ی معتبر شهر خویش تهیه و مطالعه کردم و در قسمت منبع مقاله , لینک زندگینامه و لینک لیست آثار را در سایت ویکی پدیای فارسی اضافه کردم . التماس دعا لطفا راهنمایی فرمایید mohamadhosein1 (بحث) ‌۸ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۰۷ (IRST)


سال جدید

با عرض سلام و احترام مدیر محترم دانشنامه اسلامی انشاءالله سال با عزّتی داشته باشیدmohamadhosein1 (بحث) ‌۱۶ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۵۲ (IRST)