بحث کاربر:فرزند ایران اسلامی

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

بسم الله الرحمن الرحیم و سلام

به صفحه بحث فرزند ایران اسلامی خوش آمدید!

مقاله محمد خزائلی

با عرض سلام و خدا قوت

در مورد سوالی که در خصوص علت حذف این مقاله پرسیده بودید: در مقاله شما به جز تاریخ تولد ایشان و محل زندگی و غیره چیزی چندانی نیامده بود و برای بنده معلوم نشد ایشان چه ارتباطی با اسلام دارد که دانشنامه اسلامی مدخلی را به این شخصیت اختصاص دهد . در معرفی دانشنامه اسلامی آمده است :

دانشنامه اسلامي به تبيين و توضيح و تفسير تمامی موضوعات مطرح اسلامي، وقايع تاريخ اسلام، شخصيتهاي اسلامي، اصطلاحات اسلامي و ... بر مبنای باورهای شیعه اثنی عشری مي پردازد .

البته این مقاله یک مشکل دیگر هم داشت آن هم نداشتن منبع بود. الان الامام علی صوت العدالة الانسانی هم همین مشکل را دارد. لطفا منبع خود را هم بنویسید.

رده‌ها

نکته دیگر اینکه رده های ویکی پدیا با رده های دانشنامه اسلامی خیلی متفاوت است. ما در حال حاضر رده های با عنوان اهالی شهرها نداریم. امضاء فراموش شده بود (--Zamani ‌۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۸:۵۵ (IRST))

خوب است که رده‌های مناسب در ویکی‌پدیا، در این دانش‌نامه هم استفاده شود.فرزند ایران اسلامی ‌۲۲ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۱۱ (IRST)

امضا

در مورد امضاء هم من معمولا امضاء می کنم . اما کاربران اینجا قواعد را به درستی نمی دانند و راهنما را متاسفانه به خوبی مطالعه نمی کنند. البته نمی دانم شاید من هم در جایی از روی فراموشی مطلبی را بدون امضاء گذاشته باشم.

ان شاء الله با اضافه شدن کاربری همچون شما کع روی این مسائل دقت دارید رویه امضاء و پیام گذاشتن در صفحات بحث متداول شود.

موفق باشید.

--Zamani ‌۲۲ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۳۴ (IRST)

فهرست قاریان قرآن

سلام. در دانشنامه های مشارکتی صفحات می توانند به مرور و با مشارکت افراد تکمیل شوند . قطعا اگر فهرست مزبور به صورت کامل بود بهتر بود . ولی همین حداقل هم انگیزه است تا دیگران با دیدن نقص مقاله آن را تکمیل کنند.

مثلا شما خودتان می توانیداگر اطلاعاتی در خصوص موارد مورد مطالبه تان دارید به غنای بیشتر این فهرست کمک کنید.

بهتر است در موارد اینچنینی بحثتان را در صفحه بحث همان کاربر مطرح کنید که خودش هم بخواند و بعد من را به آنجا ارجاع دهید

موفق باشید فرزند شایسته ایران اسلامی--Zamani ‌۳ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۷:۰۵ (IRST)

برای درست کردن فهرست مثل قاریان قرآن کشور سومالی انجام دهید. می توانید صدر همان جدول را کپی کنید. و کلا از همان تقلید کنید. البته اگر مطالب مربوط به هر قاری را دارید اینکار را انجام بدهید. --Zamani ‌۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۲۲ (IRST)

علت قرمز بودن رده هایتان

سلام. کیبورد شما یاء و کاف را به صورت عربی تایپ می کند و به همین دلیل وقتی رده می زنید با وجود اینکه رده موجود است ولی قرمز نشان می دهد. این مشکل در متن هایتان هم اگر خودتان تایپ کنید وجود دارد . پیشنهاد میکنم کیبورد سیستمتان را تغییر دهید.--Zamani ‌۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۴۵ (IRST)

فارسی نویسی

سلام ممکن است مشکل مربوط به متونی باشد از جای دیگر مي آوریدبنابراین بهتر است قبل ي ها و ك ها اصلاح شود. صفحه کلید استاندارد اگر صفحه کلیدتان درست نمي نویسد یا مي خواهید استاندارد باشد که معمولا در ویندوز رعایت نشده است.--Goodosuser ‌۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۱:۳۴ (IRST)

سلام! و سپاس فراوان از شما.فرزند ایران اسلامی ‌۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۲:۱۴ (IRST)

یک پیشنهاد

صفحات مورد نیاز را کمک کنید.--Goodosuser ‌۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۱:۳۴ (IRST)

سلام دوباره! به این صفحه سری خواهم زد و در صورت توان همراهی خواهم كرد.فرزند ایران اسلامی ‌۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۲:۱۴ (IRST)

والد رده آثار بر پایه نگارنده

سلام. من رده والد این رده را منابع اسلامی گذاشتم . به دو دلیل : یکی اینکه از ابتدای این دانشنامه تا کنون کتابهای زیادی در آن معرفی شده و همه در این بخش قرار گرفته است و افزودن رده جدید کتابها وقت زیادی میگیرد. و دوم اینکه به این صورت فعلی می توانیم مثلا آثار دیگری همچون مقالات را نیز زیر همین رده کلی آثار بیاوریم.نظرتان چیست؟--Zamani ‌۱ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۳:۴۸ (IRST)

البته من فكر نمی‌كنم، منابع همان معنای كتاب‌ها را افاده نماید. بهتر است در جهت بالا بردن سطح دانش‌نامه، چنین زحماتی را بر خود هموار كنيم. درباره رده منابع عرفانی نيز همین نظر را دارم. در مجموع، واژه منابع، در عموم، معنای دیگری جز آنچه در این رده‌ها مراد شده است، مي‌رساند.فرزند ایران اسلامی ‌۴ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۴۸ (IRST)

حرفتان درست است بهتر بود از ابتدا به جای منابع کتاب می گذاشتیم. ولی من که فرصت اینکار را ندارم اگر خودتان می توانید زحمتش را بکشید یعنی تمامی موارد معرفی کتاب را رده اش را به جای منابع فلان کتابهای فلان بگذارید رده کتابها را اضافه کنید در غیر این صورت فعلا این رده را اضافه نکنید تا در فرصت مقتضی اینکار انجام شود. چون افزودن رده جدید و بعد گذاشتن چند مقاله محدود در آن این تصور را به وجود می آورد که تعداد مقالات آن رده در دانشنامه کم است.--Zamani ‌۴ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۵۹ (IRST)

به هر حال، باید این كار در جهت بالا بردن سطح دانش‌نامه انجام شود. دلایلی كه ذكر فرمودید، شاید برای ایجاد نكردن چنین رده‌ای چندان هم قانع كننده نباشد. اجازه فرمایید به تدریج انجام خواهد شد.فرزند ایران اسلامی ‌۴ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۱۳ (IRST)

خط شکسته

من از خط خیلی سر رشته ندارم ولی فکر کنم خط شکسته غیر از شکسته نستعلیق است.--Zamani ‌۸ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۳۲ (IRST) سلام! تا آنجا كه جستجو كرده‌ام، خط شكسته همان خط شكسته نستعلیق را افاده می‌كند. اگر در جایی مطلبی دال بر تمایز این دو خط یافتید، لطفاً اطلاع دهید! در غیر این صورت صفحه تغییر مسیر را باقی گذارید!فرزند ایران اسلامی ‌۱۰ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۰:۴۷ (IRST) ظاهرا خط شکسته همان خط شکسته نستعلیق است. ویکیپدیا--Goodosuser ‌۱۰ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۳:۵۵ (IRST)

منابع حدیثی

سلام و خدا قوت!

رده جدیدی با عنوان کتابهای حدیثی درست کرده اید. برای کتابهای حدیثی همان اصطلاح منابع حدیثی درست تر است. و معمولا هم در مقالات و نوشته ها با همین عنوان منابع حدیثی یا منابع روایی از آنها یاد می شود. علت آن هم این است که منابع حدیثی در حقیقت نوشته پرداخته ذهن اشخاص نیست بلکه مجموعه ای از روایات است که به تعبیر علامه طباطبائی در کتاب شیعه در اسلام و دیگران منبع اندیشه اسلامی است یعنی متفکر مسلمان با اندیشیدن در قرآن و روایات نظر اسلام را استخراج میکند.

در پایگاه حدیث نت به آدرس http://hadith.net/ که متعلق به دارالحدیث است نیز با عنوان منابع حدیث شیعه مجموعه منابع حدیثی در دسترس کاربران قرار گرفته است. یا اصلا گروهی در دارالحدیث با همین عنوان تاسیس شده است و در نظر دارند فهرست منابع حدیثی و نه کتابهای حدیثی چاپ شده در شیعه و سنی را تهیه کنند.اینجا

لذا با این توضیح فکر میکنم این رده همان منابع حدیثی بماند بهتر است. اساسا از ابتدا چون این رده به عنوان منابع حدیثی به درستی گذاشته شد رده های مشابه به اشتباه به عنوان رده منابع فلان به تبع آن ایجاد گردید که البته دقت لازم در مورد آنها صورت نگرفت.--Zamani ‌۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۴۶ (IRST)

سلام! دیدگاه شما درست و شایسته به نظر می‌رسد. سپاسگزارم!فرزند ایران اسلامی ‌۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۰:۱۰ (IRST)

دو نکته در مورد ایجاد رده جدید

سلام و خدا قوت

لطفا در ایجاد رده جدید دو مسئله زیر را مد نظر داشته باشید:

1. رده های جدید رو در جایی ایجاد کنید که حداقل دو مقاله مربوط به آن رده وجود داشته باشد.

2. با قرار دادن رده مادر در صفحه رده تازه ایجاد شده رده را از حالت قرمز بودن خارج کنید.

با سپاس--Zamani ‌۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۳۸ (IRST)

سلام! بنده هم این نكات را در نظر دارم. گویا شما یا اندكی كم‌تاب هستید یا ... به هر حال از تذكراتتان سپاسگزارم!فرزند ایران اسلامی ‌۲ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۳:۰۰ (IRST)

تشکر

بدین وسیله از زحمات شما در این سال در جهت افزودن به غنای دانشنامه اسلامی و بهبود محتوای قدردانی می گردد. امید است سال آینده نیز این دانشنامه همچنان از قلم و حسن عنایت شما بهره مند باشد.

آنچه امسال بدان رسیدیم:

  • رتبه دانشنامه در بین سایتهای ایرانی: 1500
  • دانشنامه از کمتر 1000 بازدید روزانه در ابتدای سال به میانگین بازدید 3000 در یک روز رسیده است.
  • این دانشنامه در حال حاضر در بسیاری از واژه ها جزء 10 نتیجه اول گوگل هستند: نمونه ها : دانشنامه اسلام، پیامبر اسلام، امام علی علیه السلام، امام باقر علیه السلام، امام صادق علیه السلام، امام حسن عسکری علیه السلام ، ایمان، منابع اجتهاد شیعه‌، پراکندگی شیعه در جهان، فرقه های شیعه، مکه، مدینه، کوفه، نجف، علامه طباطبائی، جنگ های صدر اسلام، وقایع تقویم تاریخ اسلام، بحارالانوار، فهرست سوره های قرآن، قصه‌ های قرآنی، فرهنگ و تمدن اسلام
  • برخی دیگر از آمارهای دانشنامه را می توانید از اینجا ببینید

سال خوبی داشته باشید

با آرزوی توفیق روز افزون در نشر معارف اسلامی برای شما--Zamani ‌۱۸ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۲۲ (IRST)

کجا رفتید؟

چند وقته خبریتون نیست. کجا رفتید؟ نکنه جای نون و آب داری پیدا کردید؟!--Zamani ‌۲۲ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۳۴ (IRDT)

جای نون و آبداری که پیدا نکردم اما این دانش‌نامه آن‌قدر که انتظار می‌رود حضور جدی و چالشی اعضایش مشاهده نمی‌شود. شاید مؤسسه مربوط باید تلاش و جدیت بیشتری را مبذول دارد. با این حال توانایی‌های بالقوه چنین دانش‌نامه‌ای بسیار بیش از این‌هاست.فرزند ایران اسلامی (بحث) ‌۱ اکتبر ۲۰۱۵، ساعت ۰۷:۰۰ (IRST)

مسابقات

لطفا محتوای صفحه را به سرعت آماده کنید. این صفحه در چند روز آینده بازدید خواهد شد در حالی که هیچ محتوایی ندارد. --مدیر (بحث) ‌۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۱۳ (IRST)

به نظر می‌رسد اندکی در بهبود محتوای یک دانش‌نامه‌ی آزاد شتاب‌زده‌اید. کم‌کم به تکمیل مطالب آن خواهم پرداخت.فرزند ایران اسلامی (بحث) ‌۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۴۸ (IRST)

دلیل بسته شدن حساب شما

با سلام

کاربر گرامی

مطابق با تصمیم شورای مدیریت سایت دانشنامه اسلامی قرار بر آن شد که از این تاریخ به بعد دسترسی مشارکت کاربران در دانشنامه تنها بعد از ارسال مدارک تحصیلی و سوابق پژوهشی به موسسه اهل البیت علیهم السلام و تایید شورای مدیریت سایت دانشنامه اسلامی اعطا گردد.

لذا تقاضامند است در صورتی که علاقه مند به ادامه مشارکت در این دانشنامه هستید مدارک خود را به پست الکترونیکی زیر ارسال کنید:

info@ahlolbait.com

--Admin (بحث) ‌۱۱ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۴۷ (IRDT)