رنج‌های حضرت زهرا علیهاالسلام (کتاب)

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

کتاب «رنج‌هاى حضرت زهرا (علیهاالسلام)»، ترجمه فارسى «مأساة الزهراء، شبهات و ردود»، اثر علامه سید جعفر مرتضى عاملى است که توسط محمد سپهرى، برگردان شده است. این کتاب در پاسخ به شبهات سید محمدحسین فضل‌الله پیرامون ایام پایانی زندگی فاطمه زهرا (علیهاالسلام) و شهادت آن حضرت نوشته شده است.

Ketab273.jpg
نویسنده سید جعفر مرتضی عاملی
موضوع تاریخ و کلام
زبان فارسی
تعداد جلد ۱
مترجم محمد سپهرى

رنج‌هاى حضرت زهرا (علیهاالسلام)

محتوای کتاب

این کتاب به بررسى مسائلى مى ‏پردازد که در سالهاى اخیر پیرامون مظلومیت حضرت زهرا علیهاالسلام و آنچه پس از رحلت رسول اکرم صلى اللَّه علیه و آله بر او گذشت، و نیز مسائلى که به گونه‏ اى ارتباط با آن حضرت دارد، مطرح شده است.

آن‌گونه که در ترجمه فارسی کتاب آمده، این کتاب در پاسخ به شبهات سید محمدحسین فضل الله نوشته شده و با عنوان «رنج‌های حضرت زهرا سلام‌الله علیها» منتشر گردیده است.

اصل کتاب، در دو جلد عرضه شده، اما ترجمه آن، در یک جلد، سامان یافته است که این امر، سهولت دستیابى به مطالب را، بیشتر نموده است.

از جمله ویژگى‌هاى این ترجمه آن است که مترجم، سعى فراوانى در حفظ اصل امانت در ترجمه نموده است. البته این امر باعث شده است تا در برخى موارد، ترجمه از سلاست و روانى زیادى برخوردار نبوده و در پاره‌اى از مباحث، فهم مطلب، نیاز به تفکر و تأمل بیشترى داشته باشد. سزاوار بود مترجم محترم، مقدمه‌اى نیز به کتاب مى‌افزود و در آن از اهمیت و محتواى کتاب و اقداماتى که در راستاى ترجمه آن صورت داده و نیز از ویژگى‌هاى ترجمه، سخن مى‌گفت.

مطالب مرتبط

منابع

  • "رنج‌های حضرت زهرا سلام‌الله علیها"، ویکی نور.