دانشنامه اسلامی:رهنمودهای ایجاد صفحه

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

برای ایجاد یک صفحه ماندگار در دانشنامه اسلامی موارد زیر را در نظر داشته، مطابق با آن عمل کنید:

ضرورت مطالعه راهنما و قوانین دانشنامه

قبل از هر کاری راهنمای دانشنامه اسلامی و قوانین آن را مطالعه نمایند و مطابق با آن عمل کنید. چرا که نوشته‌های مربوط در صورت عدم مغایرت با قوانین دانشنامه حذف خواهد شد. ضمن آن که تکرار رفتار برخلاف راهنما یا قوانین دانشنامه اسلامی می‌تواند منجر به لغو عضویت شما در دانشنامه گردد.

نگارش به زبان فارسی روان

به زبان فارسی روان بنویسید و عبارات به زبان‌های دیگر را بدون ترجمه فارسی نیاورید. مگر این که برای عموم مخاطبین آن مقاله قابل فهم باشد.

تبعیت از الگو

در ایجاد صفحات از الگوی زیر تبعیت کنید:

  1. عنوان
  2. متن
  3. پانویس
  4. منابع

رعایت حق تکثیر

مطالب نوشته خودتان را منتشر کنید. و در صورت کپی‌نمودن از مقالات نشریات یا سایت‌های اینترنتی دانشنامه‌ی اسلامی:حق تکثیر را رعایت کنید مگر نه مطالبتان حذف خواهد شد.

ارائه مقاله پژوهشی

دانشنامه محل ارائه تحقیقات است پس توجه داشته باشید که نوشته‌های شما باید كاملاً جنبه پژوهشي داشته باشند و گزارشی و خبری نباشند.

استوارنویسی و ایجاد زمینه برای داوری

توجه داشته باشید که مطابق با قوانین دانشنامه نوشته شما باید مستدل، اثبات‌پذیر و کاملا مستند باشد. رعایت این قانون علاوه بر دادن استحکام و استواری به مقاله شما موجب خواهد شد که دیگران بتوانند درباره آن قضاوت کنند و آن را مورد نقد قرار دهند.

انتخاب شاخه مناسب

در انتخاب شاخه (رده) مناسب برای نوشته خود دقت کنید و اگر نمی دانید نوشته شما در چه رده ای قرار میگیرد رده ای برای آن تعیین نکنید تا سیستم آن را به عنوان مقاله بدون رده گزارش کند و مدیران یا کاربران فعال رده آن را تعیین کنند.

توجه به عدم انحصار مقاله

توجه داشته باشید که با گذاشتن مقاله این اجازه را به دیگران می‌دهید که آن را مورد ویرایش قرار دهند. البته چندان نگران نباشید چرا که قوانین دانشنامه به نحوی هستند که ویرایش ها در جهت بهبود مقاله است. ضمن آن که شما هم این امکان را دارید که در جهت بهبود مقالات دیگر؛ در آنها ویرایش کنید