کتابخانه دیجیتال نور

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

پایگاه کتابخانه دیجیتال نور به آدرس http://noorlib.com مجموعه کتاب های نرم افزارهای تولیدی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) را دارد.

تاکنون بخش عظيمي از منابع و متون اصلي علوم اسلامي در این مرکز با موضوعات گوناگون و متنوع در قالب نرم افزارهاي مختلف عرضه کرده است؛ که تعداد اين کتب نزديک به 12000 جلد مي باشد.[۱] محتوای فعلی این سایت در این تاریخ (10 آبان 1391) مجموعه کاملی حدود 10000 جلد کتاب از آن مجموعه است و از آنجا که انتخاب کتاب ها هدف دار صورت گرفته در رشته های مختلف علوم اسلامی مجموعه ای کم نظیر است.

کلیه کتاب های موجود در کتابخانه دیجیتال نور، به صورت متن تایپ شده و با درج فرمت های تخصصی در پایگاه قابل مشاهده است؛ و در کنار متن تایپی این کتاب ها نیز تمامی صفحات کتاب اسکن شده و محققان می توانند تصویر نسخه اصلی صفحه مورد نظر خود را مشاهده نمایند.

وب سرويس بودن پايگاه كتابخانه دیجیتال این قابلیت را فراهم نموده است تا این پایگاه خدمات متقابلی را به سایر کتابخانه ها و یا نرم افزارهای دیگر بدهد که از این منظر پايگاه كتابخانه دیجیتال نور را در بین پایگاه های کتابخانه ای اسلامی منحصر به فرد می کند.

پانویس