اسلام کوئست

از دانشنامه‌ی اسلامی
(تغییرمسیر از اسلام کوئیست)
پرش به ناوبری پرش به جستجو

سایت «اسلام کوئست» به آدرس «http://www.islamquest.net» وابسته به مؤسسه فرهنگى رواق حکمت می باشد. این سایت به دنبال پاسخ گویی به سئوالات و شبهات کلامی و فلسفی و دینی کاربران خود می باشد.

تاریخچه سایت

اسلام کوئست به سه زبان فارسى، انگلیسى و عربى از هفدهم ربیع الاول ۱۴۲۷ هـ.ق برابر با ۲۷/۱/۱۳۸۵ هـ.ش، همزمان با ولادت با سعادت پیامبر گرامى اسلام صلى الله علیه وآله رسماً شروع به فعالیت نموده است. این سایت هم اکنون به ۱۶ زبان زنده دنیا مشغول به پاسخگوئی به شبهات است.

شیوه پاسخگویی به سئوالات

سؤالات و شبهاتی که توسط محققین پاسخ گویی می شود از مجموع سؤالات پرسشگران سایت اسلام کوئست و یا سؤالاتی که از اولویت خاصی در داخل و یا خارج کشور برخوردار بوده و این اولویت توسط مدیران و کارشناسان بخش فارسی، عربی و انگلیسی مشخص و مورد تأیید نهایی مدیران محترم بخش تحقیقات و خانه رایانه و ریاست مؤسسه فرهنگی رواق حکمت قرار می گیرد، تشکیل می گردد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط پرسشگران و مخاطب شناسی انجام شده، پاسخ سؤالات بعد از تهیه پاسخ نهایی و تأیید مدیران مربوط برای سؤال کننده ارسال گردیده و در گنجینه سؤال و پاسخ سایت قرار می گیرد.

پاسخ گوئی به سؤالات به شیوه های مختلف انجام می پذیرد: در سؤالات دریافتی از سایت، اگر سؤال اولیه کاربر مشتمل بر بیش از یک سؤال باشد، در صورت ضرورت بعد از تفکیک آن به سؤالات متعدد، پاسخ آنها تهیه و ارسال می گردد و چنانچه پرسش سؤال کننده پیرامون موضوع واحدی باشد، اقدام به پاسخ گوئی به همان سؤال می شود. از سوی دیگر، پاسخ سؤالات، حسب مورد به صورت اجمالی و تفصیلی و یا پاسخ واحد برای استفاده سؤال کننده ارسال و از نظرات او در مورد پاسخ استفاده می گردد.

اعتبار

از آنجا که پاسخ های این سایت در گروه های تخصصی زیر نظر محققان مجرب تهیه می شود و در مراحل مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد، همچنین با توجه به مستند بودن پاسخ ها به منابع معتبر و دست اول، لذا پاسخ های آن از اتقان بالایی برخودار است.

منابع