اسلام کوئست

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

سایت اسلام کوئست به آدرس http://www.islamquest.net/ وابسته به مؤسسه فرهنگى رواق حکمت می باشد. این سایت به دنبال پاسخ گویی به سئوالات و شبهات کلامی و فلسفی و دینی کاربران خود می باشد.

تاریخچه سایت

اسلام کوئست به سه زبان فارسى، انگلیسى و عربى از هفدهم ربیع الاول 1427 هـ.ق برابر با 27/1/1385 هـ.ش، همزمان با ولادت با سعادت پیامبر گرامى اسلام صلى الله علیه و آله رسماً شروع به فعالیت نموده است. این سایت هم اکنون به 16 زبان زنده دنیا مشغول به پاسخگوئی به شبهات است.

شیوه پاسخگویی به سئوالات

سؤالات و شبهاتی که توسط محققین پاسخ گویی می شود از مجموع سؤالات پرسشگران سایت اسلام کوئست و یا سؤالاتی که از اولویت خاصی در داخل و یا خارج کشور برخوردار بوده و این اولویت توسط مدیران و کارشناسان بخش فارسی، عربی و انگلیسی مشخص و مورد تأیید نهایی مدیران محترم بخش تحقیقات و خانه رایانه و ریاست مؤسسه فرهنگی رواق حکمت قرار می گیرد، تشکیل می گردد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط پرسشگران و مخاطب شناسی انجام شده، پاسخ سؤالات بعد از تهیه پاسخ نهایی و تأیید مدیران مربوط برای سؤال کننده ارسال گردیده و در گنجینه سؤال و پاسخ سایت قرار می گیرد.

پاسخ گوئی به سؤالات به شیوه های مختلف انجام می پذیرد: در سؤالات دریافتی از سایت، اگر سؤال اولیه کاربر مشتمل بر بیش از یک سؤال باشد، در صورت ضرورت بعد از تفکیک آن به سؤالات متعدد، پاسخ آنها تهیه و ارسال می گردد و چنانچه پرسش سؤال کننده پیرامون موضوع واحدی باشد، اقدام به پاسخ گوئی به همان سؤال می شود. از سوی دیگر، پاسخ سؤالات، حسب مورد به صورت اجمالی و تفصیلی و یا پاسخ واحد برای استفاده سؤال کننده ارسال و از نظرات او در مورد پاسخ استفاده می گردد.

اعتبار

از آنجا که پاسخ های این سایت در گروه های تخصصی زیر نظر محققان مجرب تهیه می شود و در مراحل مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد، همچنین با توجه به مستند بودن پاسخ ها به منابع معتبر و دست اول، لذا پاسخ های آن از اتقان بالایی برخودار است.

منابع