زیارت حضرت زهرا (س) در روز یکشنبه

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

این مدخل از دانشنامه هنوز نوشته نشده است.

Icon book.jpg

محتوای فعلی بخشی از یک کتاب متناسب با عنوان است.

(احتمالا تصرف اندکی صورت گرفته است)


در کتاب «مفاتیح الجنان» شیخ عباس قمی در متن زیارت حضرت فاطمه سلام الله علیها در روز یکشنبه این گونه آمده است:

السَّلامُ عَلَیک یا مُمْتَحَنَةُ امْتَحَنَک الَّذِی خَلَقَک فَوَجَدَک لِمَا امْتَحَنَک صَابِرَةً أَنَا لَک مُصَدِّقٌ صَابِرٌ عَلَى مَا أَتَى بِهِ أَبُوک وَ وَصِیهُ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیهِمَا وَ أَنَا أَسْأَلُک إِنْ کنْتُ صَدَّقْتُک إِلا أَلْحَقْتِنِی بِتَصْدِیقِی لَهُمَا لِتُسَرَّ نَفْسِی فَاشْهَدِی أَنِّی ظَاهِرٌ [طَاهِرٌ] بِوِلایتِک وَ وِلایةِ آلِ بَیتِک صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیهِمْ أَجْمَعِینَ.

سلام بر تو اى آزموده شده، آن ‌که تو را آفرید آزمودت، پس تو را به آنچه آزمود شکیبا یافت، من از صمیم قلب به تو ایمان دارم و بر آنچه پدر بزرگوارت و جانشینش (درود خدا بر آن دو باد) آوردند، بردبارم و از تو مى‌خواهم‌ از آنجا که مومن به تو هستم مرا به گروندگان آن دو ملحق سازى تا دلشاد گردم، پس گواه باش‌ که همانا من تنها به ولایت تو و ولایت اهل بیتت (که درود خدا بر همه آنان باد) پاک گشته و دلگرمم.

زیارت حضرت زهرا علیهاالسّلام به روایتى دیگر:

السَّلامُ عَلَیک یا مُمْتَحَنَةُ امْتَحَنَک الَّذِی خَلَقَک قَبْلَ أَنْ یخْلُقَک وَ کنْتِ لِمَا امْتَحَنَک بِهِ صَابِرَةً وَ نَحْنُ لَک أَوْلِیاءُ مُصَدِّقُونَ وَلِکلِّ مَا أَتَى بِهِ أَبُوک صَلَّى اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ وَ أَتَى بِهِ وَصِیهُ عَلَیهِ السَّلامُ مُسَلِّمُونَ وَ نَحْنُ نَسْأَلُک اللَّهُمَّ إِذْ کنَّا مُصَدِّقِینَ لَهُمْ أَنْ تُلْحِقَنَا بِتَصْدِیقِنَا بِالدَّرَجَةِ الْعَالِیةِ لِنُبَشِّرَ أَنْفُسَنَا بِأَنَّا قَدْ طَهُرْنَا بِوِلایتِهِمْ [بِوَلایتِهِمْ‌] عَلَیهِمُ السَّلامُ.

سلام بر تو اى آزموده شده، آزمودت آن‌که تو را آفرید پیش از آفریدنت در دنیا و در آن آزمون شکیبا بودى و ما دوستان و تصدیق‌کنندگان توییم و به‌ همه آنچه پدر بزرگوارت (درود خدا بر او و خاندانش باد) و جانشینش (درود بر او) آوردند سر مى‌سپاریم‌. خدایا! از تو مى‌خواهیم از آن ‌رو که تصدیق‌کنندگان آن بزرگواران بودیم ما را به خاطر این باور به درجه والا برسانى، تا خود را بشارت دهیم که پاک گشتیم به ولایت آنان (درود بر آنان).

منابع

  • مفاتیح الجنان، شیخ عباس قمی.