دانشنامه‌ی اسلامی:درباره

از دانشنامه‌ی اسلامی
(تغییرمسیر از دانشنامه اسلامی)
پرش به ناوبری پرش به جستجو

دانشنامه اسلامي پایگاهی است که به تبيين و توضيح موضوعات مطرح اسلامي، وقايع تاريخ اسلام، شخصيتهاي اسلامي، اصطلاحات اسلامي و ... با رویکرد شیعه اثنی عشری مي پردازد. کار تدوین این دانشنامه از سال 1388 در موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام آغاز گردیده است. و مقالات توسط جمعی از دانش آموختگان حوزه و رشته های معارف اسلامی نگاشته می گردد.

در تدوین این دانشنامه سعی گردیده است از امکاناتی که فضای وب و نرم افزار مورد استفاده این دانشنامه در اختیار می گذارد حداکثر استفاده به عمل بیاید. برخی از ویژگی های این دانشنامه عبارتند از:

  1. در تدوین این دانشنامه تلاش شده است از اطلاعات وآگاهی‌های دقیق و متقن استفاده شود. و به منابع به شیوه علمی ارجاع داده شود.
  2. مطالب عموما به نحوی تدوین شده است که برای کاربرانی در سطح متوسط آگاهی دینی که عموم مراجعان به سایت هستند قابل فهم و استفاده باشد.
  3. حتی الامکان به وسیله لینک به نسخه‌های دیجیتال منابع در فضای اینترنت، دسترسی مستقیم به متن منابع ایجاد گردیده است.
  4. در این دانشنامه اصل بر اختصار است و در مقالات به جای توضیح برخی واژگان در اثنای مقاله به صفحه ویژه آن در دانشنامه لینک داده شده است. تا وقت آن دسته از خوانندگان که با آن واژه ها آشنا هستند کمتر گرفته شود.
  5. هر مقاله بنا بر عنوان و موضوعی که دارد در رده های مختلفی قرار گرفته است و خوانندگان می توانند مقالات هم موضوع با مقاله مورد مطالعه شان را با کلیک بر روی عنوان رده ها که در زیر مقالات قرار گرفته است مشاهده نمایند.