دانشنامه صحیفه سجادیه (کتاب)

از دانشنامه‌ی اسلامی
نسخهٔ تاریخ ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۴۳ توسط مهدی موسوی (بحث | مشارکت‌ها) (صفحه‌ای تازه حاوی «کتاب "دانشنامه صحیفه سجادیه" به همت جمعی از مؤلفان زیر نظر حجت‌الاسلام والمس...» ایجاد کرد)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به ناوبری پرش به جستجو

کتاب "دانشنامه صحیفه سجادیه" به همت جمعی از مؤلفان زیر نظر حجت‌الاسلام والمسلمین «محی‌الدین بهرام محمدیان» منتشر شد.


این کتاب با هدف آشنایی جوانان و دانشجویان با موضوعات معرفتی و تربیتیِ برگرفته از نیایش‌های امام علی‌بن‌الحسین (ع) در ۵۵۶ صفحه و با شمارگان ۵۰۰ نسخه توسط انتشارات مدرسه منتشر شده است.


در معرفی ناشر از "دانشنامه صحیفه سجادیه" آمده است: این کتاب شرح و تبیین مفاهیم و مضامین موجود در نیایش‌ها و مناجات‌های امام سجاد (ع) در صحیفه است که در قالب مقالات متعدد تدوین شده است. پیش از این بیش از ۸۰ شرح بر این مناجات‌ها نوشته شده است. اکثریت این ترجمه‌ها و شرح‌ها، عالمانه و قابل ستایش است و هر کدام بخشی از معارف این کتاب شریف را برای خوانندگان خود تبیین کرده و توضیح داده‌اند. اما کتاب حاضر همچنان که از نامش پیداست در قالب دانشنامه و فرهنگنامه برای جوانان تدوین شده، به همین دلیل هم در نگارش مقالات و هم در انتخاب مدخل‌ها به صبغه تربیتی مخاطب توجه شده است. همچنین نگارش ساده و روان این کتاب کمک می‌کند تا عموم علاقه‌مندان به معارف اهل بیت (ع) نیز بتوانند از آن استفاده کنند.


کتاب "دانشنامه صحیفه سجادیه" دارای ۳۵۰ مقاله کوتاه، متوسط، بلند و مفصل است که موضوعات متعدی همچون شخصیت‌های تاریخی مرتبط با صحیفه، اسناد و راویان، مستدرکات، مترجمان و شارحان برگرفته از نیایش‌های امام سجاد (ع) را در خود جا داده است.


"دانشنامه صحیفه سجادیه" در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه و همچنین فروشگاه آنلاین مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.

منابع

سایت خبرگزاری حوزه

سایت خبرگزاری اهل‏ بیت(ع) - ابنا