شهید عبدالمهدی ماندی پور

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

شهید عبدالمهدی ماندنی‌پور.متولد سال 1336 در شهرستان کازورن است او تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در شهر خود با موفقیت به پایان رسانید و پس از اخذ مدرک دیپلم، به خدمت نظام درآمد وی سرانجام در تاريخ نهم بهمن سال 1361 در منطقه دهلران به شهادت رسید.

زندگینامه

شهيد عبدالمهدي ماندني پور در يکم مهر ماه 1336 در شهرستان کازورن ديده به جهان گشود . او در خانواده اي رشد کرد که از همان کودکي با اسلام تمام وجودش عجين شد . مهدی در سال 1343 راهي محيط مدرسه شد و تحصيلات خود را تا پايان دوره متوسطه ادامه داد ودر سال 1355 موفق به اخذ ديپلم گرديد .

فعالیتهای سیاسی شهید در دوران انقلاب اسلامی

وی پس از اخذ ديپلم به خدمت نظام در آمد و دوران خدمت وي مصادف با اوج گيري انقلاب اسلامي بود . با فرمان حضرت امام (ره) هم چون سربازان ديگر پادگان را ترک کرد وبه مردم پیوست او با شرکت در تظاهرات و فعاليت هاي ضد طاغوتي گام هاي بلندي در راه دفاع از ارزش هاي والاي انقلاب اسلامي برداشت .

دفاع مقدس

با شروع جنگ تحمیلی عبدالمهدی با تشکيل تيپ فاطمه الزهرا (س) راهي مناطق جنگی شد و با تمام توان در مقابل بعثيان مزدور جنگيد . وی نه تنها فرماندهي گردان امام حسين (ع) از تيپ فاطمه الزهرا (س) را به عهده داشت . بلکه در عمليات هاي مختلفي از جمله عمليات شکست حصر آبادان نيز حضور فعالانه ای داشت .

نحوه شهادت

سرانجام در سحرگاه هشتم بهمن‌ماه سال ۱۳۶۱ هجری شمسی به‌دنبال پرتاب چند نارنجک به‌وسیله مزدوران ستون پنجم مستقر در منطقه دهلران در سن 25 سالگی به شهادت رسید.

وصیتنامه

الهي و ري من لي غيرک. خدايا، بارالها من به جز تو کسي را ندارم.

با درود به شهدای صدر اسلام تاکنون و سلام به پيامبر بزرگ اسلام حضرن محمد مصطفي(ص) و درود خدا به رهبر بزرگ ايران امام خميني و ياران با وفايش چند کلمه اي وصيت خود را در اين دفتر يادداشت مي نويسم:

امت به پا خاسته ايران پشتوانه ولايت فقيه و رهرو راه امام امت باشيد چون هر دو مانع ديکتاتوري مي شود الان در حال حاضر کشورهاي بزرگ استبداد و استعمارگر از ولايت فقيه مي ترسند چون ولايت فقيه مخالف حرکت استبدادي و انحرافي مي باشد.

امام را هرگز تنها نگذاريد که غضب خدا نصيبتان نگردد و اگر هميشه با او باشيد و پيرو خط او باشيد رحمت خدا که در حال حاضر مشاهده مي کنيد به سوي تان سرازير مي شود.

مادر عزيزم که با شير پاکت مرا بزرگ کردي و چه زحمت هائي که برايم کشيدی هميشه در اين فکر باش که تو از ليلا مادر علي اکبر و ام البنین مادر عباس بالاتر و برتر نيستي و افتخار بر اين کن که فرزندي در راه خدا و اسلام و امام داده اي اگر گاهي به شما بي احترامي کردم به بزرگي خودتان مرا ببخشيد و طلب آمرزش از خداي منان برايم کنيد.

شما اي دوستان خوب و حزب الهي من برادران مسجد به تبليغات خودتان در زمينه اعتقادي ـ سياسي ـ مذهبي که همگي در خط امام خلاصه مي شود ادامه دهيد که خدا با شماست.

مسئولین شهر که وظيفه خطيري بر دوشتان است هر کاري که مي کنيد رضاي خدا در آن باشد و کارها را با ميل و رغبت انجام دهيد و مردم را براي کاري که به شما رجوع کرده اند دست دست نکنيد و صبور باشید که خدا با صابران است که ان الله مع الصابرين.

اي برادران پاسدار،اي پاسداران قرآن که امام به شما مي فرمايد:اي کاش من هم يک پاسدار بودم . خدا را در پيش روي خود قرار دهيد و نماز شب را بپا داريد تا نور ايمان در چهره شما مجسم باشد . چقدر من از اين چهره هاي نوراني خوشم مي آيد. قوانين و مقررات سپاه از واجبات است.

والسلام 3/7/1361

منبع

- سایت نوید شاهد ّ