دانشگاه قرآن و حديث

از دانشنامه‌ی اسلامی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

دانشگاه قرآن و حدیث یکی از مراکز رسمی و غیر دولتی آموزش عالی در جمهوری اسلامی ایران است. این دانشگاه فعالیت خود را در سال ۱۳۷۸ در کنار حرم شاه عبدالعظیم با عنوان دانشکده علوم حدیث آغاز کرد و به شیوه‌های حضوری و الکترونیکی دانشجو می‌پذیرفت تا این که در سال ۱۳۹۱ با مرکزیت قم به دانشگاه ارتقا یافت. این دانشگاه در تهران و اصفهان دارای شعبه می‌باشد و به همراه "پژوهشگاه قرآن و حدیث" وابسته به موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث به ریاست آیةالله ری شهری اداره می‌شود.

رشته‌های در حال اجرا (حضوری)

الف) مقطع کارشناسی ۱ـ علوم حدیث ۲ـ علوم و معارف قرآن ۳ـ فقه و حقوق اسلامی ۴ـ کلام اسلامی

ب) مقطع کارشناسی ارشد ۱ـ علوم حدیث گرایش تفسیر اثری ۲ـ علوم حدیث گرایش نهج البلاغه ۳ـ علوم حدیث گرایش کلام و عقاید ۴ـ علوم حدیث گرایش اخلاق ۵ـ فقه و مبانی حقوق اسلامی ۶ـ علوم قرآن و حدیث ۷ـ ارتباطات گرایش حج و زیارت

ج) مقطع دکتری ۱ـ مدرسی معارف اسلامی گرایش قرآن و متون اسلامی ۲ـ مدرسی معارف اسلامی گرایش اخلاق اسلامی ۳ـ علوم قرآن و حدیث

نشانی:قم، بلوار پانزده خرداد، چهار راه نوبهار، بعد از شهرک جهاد، مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث. نشانی شعبه تهران: شهرری، ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

مرکز آموزش الکترونیکی

این دانشگاه دارای «مرکز آموزش الکترونیکی» در شبکه جهانی اینترنت است که امکان شرکت در دوره‌های آموزشی دانشگاه برای همه را فراهم کرده‌است.

برنامه فعلی مرکز آموزش الکترونیکی نیز ارائه تمامی دروس این رشته دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق اینترنت و اعطای مدرک دانشنامه رسمی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. در آینده به موازات افزایش رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه، رشته‌های جدید نیز در مرکز آموزش الکترونیکی ارائه خواهد شد.در حال حاضر در مقطع کارشناسی دو رشته علوم حدیث و علوم و معارف قرآن و در مقطع کارشناسی ارشد چهار رشته-گرایش علوم حدیث با گرایش های نهج البلاغه - تفسیر اثری - کلام و عقاید اسلامی و رشته علوم قرآن وحدیث در این مرکز وجود دارد.

از دیگر برنامه‌های مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث برگزاری دوره‌های آزاد آموزشی، دوره‌های آموزش ضمن خدمت برای سازمان‌های متقاضی و سایر دوره‌هایی است که بر اساس نیاز و علاقه مخاطبان طراحی و ارائه می‌شود.

نشانی: قم، بلوار پانزده خرداد، چهار راه نوبهار، بعد از شهرک جهاد، مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث. دانشگاه علوم قرآن و حدیث - مرکز آموزش الکترونیکی

تلفن :

025-371760

021-51290

اساتید

پیوند به بیرون